Yatalak Hasta Bakıcı

Yatalak Hasta Bakıcı

Yatalak Hasta Bakıcı

Evde hasta bakıcı hizmeti kısa süreli (2 saat), 12 saat / 24 saat veya yatılı hasta bakıcı hizmetleri olarak sunulmaktadır. Evde Sağlık ve Bakım alanında sunduğumuz tüm hizmetlere  sayfasından ulaşabilirsiniz.
Yatalak hasta, yemek yeme-içme, banyo ve tuvalet yapma, giyinme, hareket etme ve kişiler ile ilişki kurma gibi günlük yaşam aktivitelerinde bir başkasının desteğine ihtiyaç duyan hastadır. Hasta yatakta uzun süre yatmaktan oluşabilen bası yaralarının oluşmasının engellenmesi, temizlik ihtiyaçlarının karşılanması, cilt ve perine bakımının yapılması, beslenmesinin düzenlenmesi, fiziksel egzersiz yaptırılması ve psikolojik destek sunulması gibi birçok desteğe ihtiyaç duyacaktır, bu yüzden evde yatalak hasta bakımı, tıbbi bilgi ve deneyim ile birlikte özen ve süreklilik gerektirir.

Yaşlı Hasta Bakıcısı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Birçok kişi yaşlı ebeveyni için ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve yakından ilgilenecek doğru yaşlı hasta bakıcı bulmak için titiz çalışmalar yürütürler. Yaşlı ve özellikle de hasta olan kişiler birçok ihtiyacını karşılayamayacak durumda oldukları için onlara merhametle ve sabırla yaklaşan bakıcılara ihtiyaç duyulur. Bu konuda bakıcılarda aranan en büyük nitelik sertifikalı olmalarıdır. Çünkü sertifikalı bakıcılar sunacakları hizmetlerle ilgili birçok konuda eğitim aldıkları için oldukça deneyimli ve profesyonel sayılırlar.

Tercih edilecek bakıcının referansları kontrol edilmeli bununla ilgili bazı konularda tam manası ile emin olmak gerekir. Alınacak bakıcı yaşlı hastanın sadece ihtiyaçlarını karşılamayacak onunla yakından ilgilenecek ve duygusal bir bağ kurarak hastanın kendini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Yaşlı hastalar kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Bakıcının banyo yapma, giydirme ve besleme gibi konularda da deneyimli olması gerekir. 

Randevu Alın