Çocuk Bakıcı

Çocuk Bakıcı

Çocuk Bakıcı

Bakicilarburda.com olarak çocuk bakımı için başvuru yapmış olan ailelerin karşılarına, ailenin isteklerini ve çocuğun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak en uygun bakıcı adayını çıkartırız. Yerli ve yabancı bakıcı adaylarımızın bulunduğu geniş portföyümüzden kendinize en uygun bakıcı adayını bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 Bir bakıcının her şeyden önce çocukları sevmesi, onlarla iyi anlaşması, doğru bir iletişim kurabilmesi ve zorluklarla baş etme becerisine sahip olması gerekiyor. Kriterleri biraz daha daraltırsak dadı/bakıcının bakacağı çocuğa özgü tutumlarının varlığı ve niteliği de önem taşıyor.
 Bir bakıcının her şeyden önce çocukları sevmesi, onlarla iyi anlaşması, doğru bir iletişim kurabilmesi ve zorluklarla baş etme becerisine sahip olması gerekiyor. Kriterleri biraz daha daraltırsak dadı/bakıcının bakacağı çocuğa özgü tutumlarının varlığı ve niteliği de önem taşıyor.Çocuklar duydukları sözcüklerle ve kurdukları iletişimle gelişim gösterirler.
Çocuk bakıcısının çocuğun kendine özgü davranışlarına rehberlik edebilecek, onu anlayabilecek bir karaktere sahip olması gerekir. Her çocuğun ihtiyaç duyacağı bakım aynı değildir.Doğru bakıcınızı bulabilirseniz sonrasındaki süreç daha kolay işleyecektir.

Çocuk Bakıcısının Nitelikleri

Çalışan anne ve babalar çocuklarının bakımı ile yakından ilgilenecek deneyimli çocuk bakıcısına ihtiyaç duyarlar. Fakat çocuk bakıcısı çok kolay tercih edilebilecek bir konu değildir. Küçük çocukların emanet edileceği kişilerin her şeyden önce güvenilir olması ve çocuğa merhametle, sabırla yaklaşması gerekir. Bakıcı olarak alınacak kişinin önceden bu konuda deneyimli olması gerekir. Bu kişinin referansı daha önce çalıştığı aile olacağından dolayı bu aileden bilgi almak bakıcı hakkında fikir sahibi olmak açısından önemlidir. Çocuklarla ilgilenecek bakıcının bazı eğitim kriterlerini yerine getirmesi gerekir. Çocuğun bilişsel ve psikomotor gelişimi açısından bu bakıcıların çocukların gelişimine katkı sağlaması gerekir. Çocuk bakıcılarının bazı görevleri şöyledir.

Çocukların günlük ihtiyaçlarını ve faaliyetlerini gidermeye yardımcı olmak. Çocukların ahlaki gelişimine katkıda bulunarak sosyal kuralları öğretmek. Çocuğa temizlik alışkanlığı kazandırmak. Çocuğun yaşına ve kapasitesine uygun eğitici ve öğretici aktiviteler düzenlemek. Kişisel gelişimine katkıda bulunmak için bazı materyaller kullanmak.

Randevu Alın